GRUZIJA ZADALA 1. UDARAC Španija igra viktorije pred golom najvećeg iznenađenja Evropskog prvenstva, Rodri donio izjednačenje

Još jedan veliki favorit na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj mogao bi da ima probleme da se plasira u četvrtfinale. Senzacija prvenstva Gruzija odlično odoljeva Španiji.

Nakon prvih 45 minuta meča u Kelnu rezultat je 1:1.

Ko je očekivao da će debitant na prvenstvu Starog kontinenta igrati nokaut fazu? Niko! Ko je očekivao da će povesti protiv Crvene furije? Niko! Ali fudbal je još jednom pokazao zašto je najvažnija sporedna stvar na svijetu.

Gruzija je na opšte iznenađenje svih u Kelnu povela u 17. minutu. Bio je ovo prvi njihov napad na ovom meču, a na ubačenu loptu sa desne strane Robin Le Norman nije dobro reagovao i poslao ju je u svoju mrežu.

Napadala je Španija i bilo je samo pitanje trenutka kada će postići gol. To se na kraju i desilo u 39. minutu kada je Rodri postigao sjajan pogodak za izjednačenje.

Dodajmo i to da pobjednik ovog meča u četvrtfinalu ide na Njemačku koja je juče savladala Dansku s 2:0.

Evropsko prvrenstvo se igra u Njemačkoj.