Gudurić heroj, Mirotić promašio izjednačenje: Fenerbahče slavio protiv Milana nakon produžetka (FOTO)

U jednom od derbija prve runde Evrolige Fenerbahče je u Istanbulu savladao Olimpiju iz Milana poslije produžetka 85:82.

Utakmica je počela odavanjem počasti bivšem košarkašu oba tima Luiđiju Datomeu, koji se penzionisao pred početak ove sezone.

Bolje je počeo gostujući tim, koji je sredinom prve četvrtine stekao +10 – 18:8. Međutim, Fener je serijom 6-0 smanjio na -4 (23:19).

U drugoj četvrtini mnogo bolje defanzivno izdanje ekipe Dimitrisa Itudisa, koja je u tom periodu primila samo 12 poena i na poluvrijeme otišla sa prednošću 38:35.

Tu dobru igru prenio je turski tim i u treću četvrtinu, u kojoj su stekli +10 – 55:45. U posljednju četvrtinu Fenerbahče je ušao uz prednost od osam poena (62:54), ali Olimpija uspijeva da serijom 15-6 povede 69:68 i meč uvede u egal. Na kraju, posle 40 minuta bilo je 76:76 i odluka je pala u produžetku.

U njemu igralo se tvrdo. Postignuto je ukupno 15 poena. Ali posljednji udarac zadao je, na ovom meču odličan Marko Gudurić, koji je pogotkom sa linije slobodnih bacanja podigao prednost Fenera na 85:82. Ujedno, to je bio i jubilarni 2.000. poen srpskog reprezentativca u Evroligi. Imao je gostujući tim priliku za novi produžetak, ali je Nikola Mirotić promašio šut za tri poena, prenosi Sport Klub.