GUDURIĆ PROMAŠIO POBJEDU Ivanovićeva Baskonija trojkom u posljednjim trenucima i pobjedom najavila duel sa Zvezdom

Košarkaši Baskonije pobijedili su Fenerbahče rezultatom 80:79, u meču 12. kola Evrolige.

Crvena zvezda gostuje u petak Baskoniji, koja je pobijedila trojkom nevjerovatnog Markusa Hauarda.

Fener je dobio prvu četvrtinu 18:10, a onda su Markus Hauard i ekipa zatrpali koš gostiju iz Istanbula i na poluvrijeme otišli sa poenom prednosti.

Markus Hauard je zatrpao Fener i u trećoj četvrtini, a onda je uslijedila drama u posljednjem minutu.

Fener se vratio, a nosio ih je Marko Gudurić sa sedam poena u posljednja dva minuta. Pogodio je dvojku za 77:76, a Kocar pogodio jedno bacanje za izjednačenje.

Kada je Dorsi na 16 sekundi dao dvojku za 79:77 djelovalo je da je sve gotovo, ali se opet pojavio Markus Hauard.

Pogodio je trojku i donio pobedu svojoj ekipi! Za pobjedu je promašio Marko Gudurić.

Do pobjede su Baskoniju predvodili Hauard sa 28, Kotsar sa 15 i Marinković sa 13 poena.

Kod Fenerbahčea istakli su se Hejs-Dejvis sa 19 i Gudurić sa 14 poena.

Sada je Baskonija na 7-5, dok je Fener na 6-6.