GVARDIOLA NERVOZAN Svrake na krilima Šveđanina ostavile Građane bez trofeja (VIDEO)

Fudbaleri Njukasla pobijedili su Mančester siti 1:0 u meču 3. kola Liga kupa odigranom na "Sent Džejms Parku", a Građane je srušio Šveđanin Aleksander Isak.

Pep Gvardiola

Pep Gvardiola je za ovu priliku odmarao nekolicinu igrača na čelu sa Erlingom Halandom, ali je i dalje je na raspolaganju imao ozbiljan tim koji je, ipak, ovog puta podbacio.

Prvo poluvrijeme gosti su još i ličili na tim koji ima “glavu i rep”, tad je i Riki Alvarez umalo savladao golmana domaćih, međutim nastavak je donio možda i najslabiju partiju prvaka Evrope od početka sezone.

A “Svrake” su poletjele.

Kako je vrijeme odmicalo Njukasl je bio bolji, konkretniji i to im je donijlo rezultat preko momka plaćenog 80 miliona evra Real Sosijedadu. Isak je u 53. minutu pogodio mrežu Nijemca na golu Sitija Stefana Ortege, piše B92.

Gvardiola je zbog nervoze kažnjen žutim kartonom, a njegov kolega Edi Hau pamtiće ovu pobjedu jer mu je prva u karijeri protiv trofejnog stratega Sitija.