HAOS, PREKID I TRIJUMF Igokea iz Zadra uplovila u mirnu luku

Košarkaši Igokee upisali su vrlo bitnu, vjerovatno i presudnu pobjedu u borbi za opstanak u ABA jer su slavili u Zadru sa 68:67.

Nikola Tanasković

Aleksandrovčani su slavili poenima Nikole Tanaskovića sa linije za slobodna bacanja na pet ekundi do kraja, a Zadrani su promašili posljednji napad za pobjedu. Ovo je treći trijumf u nizu tima Vladimira Jovanovića, a osmi ukupno. Time je Igokea i matematički izbjegla posljednje mjesto koje vodi u niži rang jer ima četiri pobjede više od ekipe MZT.

Utakmica je trajala dva časa i 45 minuta jer je pred kraj prvog poluvremena jedan navijač domaćih tvrdim predmetom pogodio stratega Zadra Danijela Jusupa. Arbitri su prekinuli meč, a nastavljen je tek kada su tribine dvorane “Krešimir Ćosić” bile ispražnjene.

Meč je bio vrlo uzbudljiv do samog kraja, a riješio ga je najbolji pojedinac Tanasković koji je postigao 21 poen i imao deset skokova. Najbolje ga je pratio Nenad Nerandžić sa 12 poena. Na drugoj strani Luka Božić postigao je 18 poena.