Hladi se šampanjac u Zagrebu: Dinamo preokretom u finišu savladao Rijeku u meču za titulu

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su Rijeku rezultatom 2:1 (0:0), u derbi meču 33. kola prvenstva Hrvatske, čime su vjerovatno i osvojili titulu.

Dinamo Rijeka

Dinamo je pobijedio i sada ima tri boda više od Rijeke, pa na tri kola do kraja vjerovatno imaju titulu u džepu.

Rijeka je propustila priliku da na domaćem terenu prestigne Dinamo i ne samo da je ispustila prednost, nego je na kraju izgubila.

Zagrepčani su u daleko boljoj poziciji jer ako pobijede sve utakmice do kraja, ne moraju da razmišljaju o glavnom rivalu i titula će biti njihova.

Rijeka sada mora da čeka kiks Dinama.

Poslije slabog poluvremena, odmah u 48. minutu dobili smo uzbuđenje, kada je Pjer-Gabrijel srušio Pašalića i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Minut kasnije, golman Dinama Nevistić mogao je samo da gleda kako je Marko Pjaca zakucao loptu u mrežu za vođstvo Rijeke.

Nevistić je spasao Dinamo u 73. minutu kada je odbranio jedan dobar udarac, da bi dva minuta kasnije Bruno Petković postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U 81. minutu je Smolčić pogodio stativu poslije udarca glavom, ali je taj promašaj kaznio Hoča golom u 89. minutu i donio je Dinamu pobjedu.