Hofenhajm u Dortmundu prekinuo post: Borusija nakon dva preokreta upisala prvi poraz na domaćem terenu u 2024.

Fudbaleri Hofenhajma slavili su na gostovanju Borusiji iz Dortmunda rezultatom 3:2, u utakmici 23. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je na svom “Vestfalenu” doživjela svoj prvi poraz u 2024. godini i to nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Čovjek odluke i junak gostujućeg tima bio je Maksimilijan Bejer, koji je sa dva gola u intervalu od tri minuta bacio Milionere na koljena i donio Hofenhajmu prvu pobjedu nakon osam utakmica. Prvi put je Bejer mrežu rivala zatresao u 61. minutu kada je poravnao rezultat na 2:2, a tri minuta kasnije je postavio i konačan rezultat susreta.

Ekipa Pelegrina Mataraca je prva i povela na ovom meču i to već u drugom minutu igre preko Ihlasa Bebua, da bi sredinom drugog poluvremena uslijedio preokret Dortmunda.

Najprije je u 21. minutu Donijel Malen poravnao na 1:1, da bi četiri minuta kasnije Niko Šloterbek donio Borusiji prednost. U obje ove situacije asistent je bio Marko Rojs.

Ipak, do kraja meča je viđen još jedan preokret i to u režiji Hofenhajma, koji je tako došao do prve pobjede nakon dva ipo mjeseca.