HRABRA IGOKEA Aleksandrovčani uz odličan otpor poraženi od Tenerifa

Odlilčan otpor i kvalitetnu utakmicu prikazala je Igokea na gostovanju kod Tenerifa, ali na kraju je tim sa Kanarskih ostrva slavio sa 80:75 i nanio Igokei drugi poraz u TOP 16 fazi FIBA Lige šampiona.

Najbolji u Igokei bio je Džeki Karmajkl, sa 26 poena, te imao sedam skokova, dok je Stiven Grej dodao 15.

Marko Jošilo postigao je prve poene na meču poslije laganog polaganja, nakon čega je Edin Atić realizovao oba slobodna bacanja. Igokea je tako povela 4:0, a domaćin je u uvodna dva minuta bio bez postignutog koša.

Držali su se Aleksandrovčani do 11:12, nakon čega je uslijedila mini-serija 6:0

Španci su u 13. minutu imali devet poena prednosti (27:18), uspjeli su “Igosi” brzo da se vrate, četiri minuta kasnije dođu do egala 31:31 kada je Darko Talić pogodio trojku, a zatim i prednosti 33:31. Precizan je bio Džeki Karmajkl, te “natjerao” domaćeg trenera da zatraži minut predaha.

Nije se Igokea dala, igralo se koš za koš, a Milan Vulić vezao je dvije trojke početkom treće četvrtine, pa je Bajićev tim ponovo stigao do svog maksimuma od četiri poena prednosti.

Ali, domaćin se razigrao u finišu treće dionice, Igokeu je stao šut, dok je Tenerife nanizao nekoliko koševa, prije svega van linije 6,75 i stigao do 61:53.

Ipak, Stiven Grej u posljednjem napadu pogodio je trojku i smanjio zaostatak na pet poena uoči odlučujućih 10 minuta.

Vidno umorni Aleksandrovčani pali su kada je bilo najpotrebnije. Ušli su i u problem sa ličnim greškama, a Tenerife je serijom 7:0 prvi put stigao do dvocifrene prednosti (68:56).

“Jurili” su “Igosi” dvocifreni zaostatak, tri minuta prije kraja serijom 8:0, uz sjajno zakucavanje Karmajkla uz faul, prišli na “minus četiri”, ali igrači Tenerifa uspjeli su da odbiju ovaj napad i privedu meč kraju.

Đorđi Šermadini bio je prvo ime susreta sa 21 poenom, Bruno Fitipaldo postigao je 16, a Santi Justa 10.

Tenerife sada ima skor 3-1, Igokea ostaje na jednom trijumfu iz tri meča, te će ključne mečeve za drugu poziciju u grupi igrati protiv Burgosa.