HRABRA ZVEZDA IPAK PALA Dobra predstava u Barseloni, ali nedovoljna za senzaciju (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su poraz od Barselone u 29. kolu Evrolige iako su skupo prodali kožu u „Blaugrani“.

Duško Ivanović i Fakundo KKampaco

Katalonci su slavili sa 85:79 i nanijeli crveno-bijelima 17. poraz u sezoni koji ih je i definitivno udaljio od mjesta koja vode u plej-of iako je i prije ovog meča bilo jasno da je to gotovo nemoguća misija.

Beograđani su se držali sjajno skoro svih 40 minuta iako je Barsa uglavnom vodila. Dva puta je imala i po deset poena prednosti u trećoj i četvrtoj četvrtini, ali su momci Duška Ivanovića pronalazili način da se vrate.

Ipak, nisu uspjeli da zadaju posljednji udarac Kataloncima bez obzira na sjajnu partiju Fakunda Kampaca koji je postigao 24 poena.

Drugo poluvrijeme crveno-bijeli su igrali odlično, posebno se istakao Kampaco koji je dodavanjima i poenima držao svoj tim u egalu. Tako, na dva minuta do kraja, bilo je samo minus dva poena. Ali, promašen zicer Stefana Lazarevića, kao i trojka Nikole Kalinića na drugoj strani riješili su pitanje pobjednika.

Osim Kampaca istakao se Filip Petrušev sa 12, dok su Benn Bentil i Luka Mitrović postigli po 11 poena. Zvezda je u ovom meču nastupila bez Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Nemanje Nedovića.

Visoki igrači Brase zadavali su Beograđanima najviše problema. Nikola Mitrotić postigao je 21 poen, koliko je imao i Jan Veseli.