Hrvati poniženi u finalu Lige šampiona: AZ pregazio Hajduk nakon senzacije Splićana u polufinalu

Fudbaleri AZ Alkmara osvojili su omladinsku Ligu šampiona, pošto su u finalnom meču odigranom u Ženevi ubjedljivo savladali splitski Hajduk, rezultatom 5:0 (1:0).

AZ Alkmar igrači slave gol

Holandski tim je potvrdio je svoju dominaciju ove sezone, pošto je nakon Barselone, Real Madrida i lisabonskog Sportinga prikazali sjajnu partiju i protiv popularnih Bilih.

AZ je od starta utakmice nametnuo svoj ritam i krenuo silovito ka golu hrvatskog tima, na kome se tokom prvog poluvremena istakao golman Borna Buljan i najviše zahvaljujći njemu Hajduk je odolijevao naletima rivala sve do finiša prvog poluvremena, navodi Sportal.

Onda je pred sam odlazak na odmor, tačnije u 43. minutu, Vušković neoprezno startovao na Pokua i skrivio jednaesterac, iako se činilo da je napadaču Alkmara lopta bježala van terena. Siguran realizator najstrože kazne bio je Džejden Adai, koji je pogodio uprkos tome što mu je golman pročitao stranu.

Početak drugog poluvremena donio je odlučniju igru Splićana, koji su u prvih desetak minuta nastavka stvorili šanse preko preko Pukštasa i Antunovića, ali promjene rezultata nije bilo.

Onda je uslijedio “blickric” Holađana koji su sa tri gola u intervalu od devet minuta, ne samo razrješili pitanje pobjednika, već i ponizili rivala koji je tokom sezone pružao sjajne partije u elitnom takmičenju.

Prva dva gola djelo su Ernesta Pokua koji je pogađao u 70. i 76. Minutu, a treći gol u ovom “rafalu” postigao je rezervista Meks Merdink u 79. minutu.

Isti igrač je osam minuta kasnije postavio konačnih 5:0 i zaokružio fenomenalno veče holandskog tima.