HRVATSKA NA MUNDIJALU Rusija autogolom otišla u baraž

Hrvatska je izborila plasman na Svjetsko prvenstvo!  U odlučujućem meču savladali su Rusiju sa 1:0, a u Katar ih je odveo Fedor Kudrjašov koji je pogodio svoju mrežu.

Hrvatska je po veoma teškom terenu u potpunosti dominirala, imala inicijativu, ali posebno u prvih 45 minuta nije imala većih šansi. Pritisak se pojačao u drugom dijelu a odmah na startu udarac Pašalića je odbranio Safonov. Dva puta je zatim zaprijetio Kramarić. O tome koliko je Rusija bila skoncentrisana na odbranu svog gola svjedoči i da je prvi ozbiljniji napad imala tek u 71.minuti.

Pritisak Hrvatske se isplatio u 82.minuti kada je Kudrašov loše regaovao nakon centaršuta i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Rezultati: Hrvatska –Rusija 1:0 , Malta –Slovačka 0:6, Slovenija –Kipar 2:1. Plasman: Hrvatska 23, Rusija 22, Slovačka 14, Slovenija 14, Kipar 5, Malta 5.