Hrvatska sigurna protiv Velsa

Hrvatska je ostvarila drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U Osijeku su savladali Vels 2:1, a u finišu su gosti mogli i do boda.

FOTO EPA SERGEI CHIRIKOV

Hrvatska je do prednosti došla u 17.minuti. Perišić je uputio loptu u šesnaesterac a defanzivac gostiju Lorens je loše intervenisao i zatresao je svoju mrežu.

Na startu drugog dijela ekipa Zlatka Dalića je postigla gol koji je poništen, ali su već u narednom naletu uspjeli da dođu do 2:0. Ponovo se odlično snašao u kaznenom prostoru Perišić. Nakon toga su gosti bili agilniji pa su prijetili preko Bejla.

Vels je uspio da smanji prednost u 77.minuti kada je Bruks dobro šutirao, lopta je zakačila Vidu i završila u mreži. U sudijskoj nadoknadi Kramarić je propustio šansu da riješi meč, pa je na drugoj strani Bruks mogao da donese bod gostima.

U drugom odigranom meču kvalifikacija Island je bio bolji od Albanije 1:0.