I TO SE DOGODILO Pari Sen Žermen izgubio u prvenstvu PRVI PUT OD MAJA PROŠLE GODINE!

Fudbaleri Pari Sen Žermena nemaju pravog konkurenta u borbi za titulu prvaka Francuske, imaju čak 10 bodova više od drugoplasiranog Lila, ali im s vremena na vrijeme neko u Ligi 1 otkine poneki bod.

Tako je bilo i u 23. kolu prvenstva, kada su “sveci” poslije preokreta izgubili od Liona sa 2:1. I to ne bi bilo ništa čudno da ovo nije bio prvi poraz tima Tomasa Tuhela u šampionatu ove sezone, odnosno prvi neuspjeh poslije maja prošle godine!

Parižani, koji su do kraja aprila ostali bez Nejmara, veoma dobro su ušli u meč sa Lionom i uspjeli su da na “Žerlanu” povedu već u sedmom minutu, kada je Anhel di Marija pogodio protivničku mrežu.

Međutim, nisu se domaći predavali, već su mnogo angažovanijom igrom uspjeli da dođu do poravnanja. Rezultat je izjednačio Musa Dembele u 33. minutu, a njegovom golu je prethodilo dodavanje Duboe i očajna reakcija Areole, piše Blic Sport.

Tačku na meč fudbaleri Liona su stavili početkom drugog poluvremena, kada je Tijago Silva napravio penal, a siguran egzekutor je bio Nabil Fekir.

Lion je poslije ovog trijumfa prišao Parižanima na 13 bodova zaostatka, ali su i dalje treći, na tri koraka iza Liona.

Da podsjetimo i to, PSŽ je prije Liona posljednji put poražen u maju prošle godine od Rena.