IGOKEA NASTAVILA SA SERIJOM POBJEDA Aleksandrovčani slavili u Zagrebu i izbili na drugo mjesto ABA lige

Košarkaši Igokee pobijedili su Cibonu u premijernoj utakmici 11. kola ABA lige, a nakon ovog trijumfa izbili su na drugo mjesto abaligaške tabele.

Polovinom prve dionice Igokea je imala pet poena prednosti (12:7), a Cibona je odgovorila serijom 12:0. Ipak do kraja ove četvrtine Aleksandrovčani su se ponovo vratili na samo poen zaostatka.

Druga četvrtina bila je sjajna za izabranike trenera Dragana Bajića, igrali su čvrsto u odbrani, primili samo 12 poena, a zahvaljujući lepršavpoj igri u napadu postigli su 27 i na odmor su otišli sa 14 poena viška 49:35.

Održavala je Igokea prednost i tokom treće dionice pa je u odlučujuću ušla sa 19 poena prednosti. To je malo opustilo goste pa je na minut i 50 sekundi do kraja Cibona prišla na samo šest poena (86:80). Nalet domaćih prekinuo je Klemons sa dva bacanja, a sa plus osam ušlo se i u poslednji minut, a tim rezultatom završen je meč.

Blijeda poslednja dionica nije mogla da neutrališe sve ono štpo su Aleksandrovčani dobro uradili u ovom meču.

Nakon pobjede u Zagrenu Igokea se nalazi na drugoj poziciji sa samo jednom pobjedom manje od Crvene zvezde