IGOKEA ZAUSTAVILA MEGU Ilić Aleksandrovčane vodio do nove pobjede (FOTO)

Košarkaši Igokee pobijedii su Megu rezultatom 79:63 u utakmici 8. kola regionalne ABA Lige.

U neizvjesnoj prvoj dionici Igokea je imala kontrolu rezultata, konstantno je bila u vođastvu, a najveću prednost, šest poena, imala na 4,44 minuta do kraja kada je vodila sa 13:7. Do kraja ove dionice Mega je smanjila rezultat na tri poena (18:15).

U nastavku je Igokea dodala gas, pa je na poluvrijeme otišla sa deset koševa razlike.

Ovu prednost Aleksandrovčani su zadržali i na ulasku u odlučujućih deset minuta.

Početkom posljednje dionice Aleksandrovčani su se odvojili na 15 poena prednosti (63:48), činilo se da je meč rezultatski gotov ali je Mega još jedno, bar na trenutak, probudila nadu.

Na šest i po minuta do kraja utakmice Đurišić trijkom smanjuje rezultat na deset poena razlike (65:55) ali su onda na drugoj strani poentirali Tanasković i Đorđević koji su Igokei vratili 14 poena viška, a ova prednost bila je previsoka da bi je iskusni tim Igokee izgubio.

Najefikasniji u Igokei bio je Dalibor Ilić koji je sa 22 poena izjednačio rekord karijere. Dvocifren u domaćem timu bio je i Stefan Đorđević sa 12 poena.

Megu je sa 14 poena predvodio Nikola Đurišić.