Imao sve u svojim rukama: Đere servirao za set, pa se totalno "raspao" na mastersu u Parizu

Srpski teniser Laslo Đere ispao je već na startu mastersa u Parizu.

On je u prvom kolu poražen od Rusa Karena Hačanova sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5, poslije sat i 50 minuta igre.

Đere je loše započeo meč i dozvolio rivalu da mu odzume servis već u prvom gemu. Hačanov je sačuvao startnu prednost i osvojio prvi set sa 6:3

U drugom setu bilo je znatno dramatičnije. Đere je stigao do brejka u četvrtom gemu, poveo sa 3:1, a ubrzo imao i 5:2, ali nije uspio da stigne do izjednačenja.

Imao je srpski teniser i set loptu, ali je nije iskoristio. Umjesto toga 34. na svijetu Hačanov sve je riješio u dva seta i izborio plasman u drugo kolo mastersa.

Protivnik Karenu Hačanovu u narednoj rundi biće bolji iz duela između Karlosa Alkaraza i Rusa Romana Saflijulina, prenose Sportske net.