Ostalo

ISPISANA NOVA STRANICA ISTORIJE Rukometaši Leotara u 3. kolu EHF Evropskog kupa

Rukometaši trebinjskog Leotara kao gosti savladali su ekipu Tenkas Dobelea u Letoniji i tako ispisali novu stranicu istorije kluba, jer su se plasirali u 3. kolo EHF Evropskog kupa.

Rukometaši Leotara

Izabranici Dragiše Koraćevića slavili su rezultatom 29:26.

Nakon što su po prvi put u 67 godina dugoj istoriji u krcatoj dvorani u Bregovima odigrali evropski meč i savladali Letonce rezultatom 24:22, to su uradili i u revanš meču.

Poveli su domaćini sa 2:0 i 3:1, ali je nakon te početne prednosti do kraja meča sve bilo u rukama Trebinjaca.

Iako prvi put učestvuju u jednom evropskom takmičenju, plavo-bijeli su na terenu djelovali kao da svake godine igraju Evropu. Iskusno, mirno i staloženo.

Falilo je iskustva u Trebinju u momentima kada je trebalo smiriti igru i odvesti meč u mirnu luku, a za razliku od tog meča, sada je Leotar potpuno nadigrao rivala u ključnim momentima.

Vodili su Trebinjci 13:11 na poluvremenu, a tu prednost držali su sve do posljednjih 10 minuta meča, kada je na semaforu pisalo 20:20. Ipak nisu dozvolili protivniku da preuzme vođstvo i uvede meč u neizvijesnu završnicu i odigrali najbolje kada je bilo najpotrebnije.

Na kraju ponovo je najbolji bio Vladimir Stanković u pobjedničkoj ekipi sa 6 golova, a po 5 su dodali Aleksandar Milojević i Nemanja Dimitrijević.

Sa druge strane za ekipu Tenaksa Maris Veršakovs postigao je 9 pogodaka.

Još uvijek nije poznato na koga će Leotar ići u 3. kolu, ali nema sumnje da nas ponovo čeka spektakl u Breogovima.