Ispustio priliku u 3. setu: Bugarin preko Lajovića do drugog kola Vimbldona

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u drugo kolo Vimbldona nakon što je na startu grend slema savladao Srbina Dušana Lajovića u tri seta (6:3, 6:4, 7:5).

Dušan Lajović na Vimbldonu

Hrabro je Lajović igrao protiv desetog nosioca, ali nije mogao ništa protiv Bugarina, koji je u jednom trenutku imao 26/26 poslije ubačenog prvog servisa.

Najveća žal ostaje za trećim setom, u kom je Duci imao 4:1, ali je u finišu posustao i omogućio rivalu da prođe u narednu fazu.

Nije dobro počelo za Dušana Lajovića već na startu prvog seta. Grigor je odmah napravio brejk i lako stigao do 3:0. Tu prednost je držao bez problema, Srbin nije uspijevao da ugrozi servis svog protivnika, a bugarski igrač je za svega 27 minuta došao do prvog seta.

Sličan scenario je viđen i u drugom dijelu meča. Već u prvom gemu je Duci posustao i omogući rivalu brejk, što će se ispostaviti kao ključ u ovom setu. Nije uspio Dušan da stigne do brejk lopte, a Dimitrov je izgledao baš moćno, pogotovo u svojim servis gemovima, pa je sa 6:4 stigao do 2:0 u setovima.

Najveću šansu je Dušan Lajović propustio u trećem setu. Tu je stigao i do brejka, imao je 4:1, ali je onda neobjašnjivo stao. Dozvolio je rivalu da mu oduzme servis na „nulom“, da bi brejk na 5:5 označio i kraj meča.

Dimitrova u narednom kolu Vimbldona čeka okršaj sa boljim iz meča u kom se sastaju Kristijan Garin i Junčeng Šang.