ISTORIJA FUDBALA NE PAMTI OVAKAV 90. MINUT Pucali penale do besvijesti… bez uspjeha (VIDEO)

Treća fudbalska liga Turske ne nađe se često ni u ondašnjim medijima, ali je ova vijest obišla cijeli svijet.

Usakspor je vodio protiv Ergena sa 2:0 kada je, u 90. minutu, dosuđen jedanaesterac za ekipu koja je gubila.

Golman Ersin Ajdin je odbranio udarac sa bijele tačke, da bi tren kasnije saznao da se jedanaesterac ponavlja i da je pritom dobio žuti karton jer je napustio liniju prije izvođenja najstrože kazne.

Penal je ponovo izveden. Iako je Ajdin iznova odbranio, sudije je i taj šut poništio, a golmana, koji je bio u nevjerici isključio.

Kako među rezervama Usakspora nije bilo drugog čuvara mreže, na crtu je stao defanzivac Levent Aktug i…

… odbranio treći penal!

Ovom pobjedom Usaksport je prišao na tri boda zaostatka 12-oplasiranom Ergenu, ali ono što će se znatno duže pamtiti od pozicije na tabeli su ovi nestvarni momenti u sudijskoj nadoknadi vremena.