Italija strijepi za direktan plasman, Danci napokon primili gol

Italija i Švajcarska su odigrale neriješeno 1:1, pa tako i dalje nije poznat direktni putnik iz ove grupe.

Obje reprezentacije imaju po 15 bodova, a u posljednjem kolu Italija ide u Sjevernu Irsku, dok Švajcarska dočekuje Bugarsku.

Švajcarska je u duelu vodila golom Silvena Vidmera u 12. minutu, a izjednačio je Di Lorenco. Italija je u finišu imala veliku šansu, ali penal za pobjedu nije realizovao Žoržinjo.

Engleska je savladala Albaniju sa 5:0 a trostruki strijelac je bio Hari Kejn. Sjajni napadač je dao golove glavom, desnom i lijevom nogom.

Danska je pobijedila Farsa ostrva 3:1, ali je prekinut njihov sjajan niz mečeva bez primljenog gola. Nakon 800 minuta igre u kvalifikacijama Olsen je zatresao mrežu Danaca u 80. minuti.