Italijanu prija Vimbldon: Siner bez mnogo muke ponovo do četvrtfinala

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, jer je sa 3:0 po setovima (7:6, 6:4, 6:3) savladao Kolumbijca Galana.

Janik Siner

Siner je tako izjednačio svoj najbolji rezultat na trećem grend slemu sezone, jer je 2022. godine stigao do četvrtfinala, kada ga je pobijedio Novak Đoković.

Prvi set je obilovao brejk šansama, ali brejka nije bilo, tako da smo pobjednika dobili tek posle taj-brejka. U tom dijelu igre bolji je bio Italijan koji je napravio minibrejk u pravom trenutku i na kraju ga dobio sa 7:4.

Kako je prvi set prošao bez brejka, tako je drugi počeo sa brejkom koji je u prvom gemu napravio upravo Galan. Mogao je Siner da se vrati u sljedećem gemu, ali je Kolumbijac spasio pet brejk lopti i poveo sa 2:0. Ništa bolje nije bilo ni u sledečem gemu u kome je servirao Galan, tada je za razliku od prošlog morao da spasi tri brejk lopte da bi onda uzeo gem na svoj servis.

Ipak u trećem gemu na svoj servis Galan nije mogao da se spase brejka, jer je tad Siner uspio da vrati egal na semafor, potom je uzeo gem na svoj servis, da bi novi brejk napravio u trenutku kada je Galan servirao za ostanak u drugom setu i poslije toga je bilo jasno da je Italijan poveo sa 2:0 u setovima.

U trećem setu nije bilo nikakvih dilema, sada je Siner napravio brejk u drugom gemu seta, i tu prednost je uspio da sačuva do kraja i na kraju dobije set sa 6:3.

Siner će tako u četvrtfinalu igrati protiv jadnog od iznenađenja ovogodišnjeg Vimbldona, Rusa Romana Safiulina.