IZBJEGNUT DEBAKL Žerar "spustio rampu" Srbiji

Rukometna reprezentacija Francuske savladala je Srbiju 29:25 i eliminisala je sa Evropskog prvenstva. "Orlovi" su u finišu ublažili poraz a rival je u pojedinim momentima imao i dvocifrenu prednost.

Aktuelni olimpijski šampion je održao lekciju u prvom dijelu kada je briljirao golman Vensan Žerar koji je imao čak deset odbrana, pa je Francuska na odlasku na odmor imala plus devet 16:7.

U prvom dijelu Srbija u jednom periodu od 18. do 29.minuta nije uspjela da postigne gol i onda je jasno da je ekipi selektora Tonija Đerone prijetio debakl. Mae je bio nezaustavljiv u ovom periodu sa šest golova a Srbiji nije pomogla ni dobra partija golmana Cupare.

Francuska je u nastavku malo usporila, došlo je do rotacija u timu a Srbija je to iskoristili da smanji zaostatak pa je zatim propustila šansu da smanji zaostatak i na minus šest. Ipak uspjeli su finišu da ublaže poraz i smanje razliku koja je tri puta bila i dvocifrena.

Mae je postigao šest golova, dok je Mem dodao pet. Kod Srbije Bogdan Radivojević je dao sedam golova, a Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić su dodali po četiri.