DEBAKL Najteži poraz Srbije, Krstajić pred smjenom

Debakl Srbije u Lavovu! Ukrajina je na svom terenu nanijela najteži poraz „orlovima“ od osamostaljivanja. Bilo je 5:0, a ekipa Mladena Krstajića je na terenu djelovala potpuno odsutno. Vezni red je bio bez ikakve ideje, gubio je lopte na sredini terena, a napad je bio potpuno odsječen.

FOTO EPA/MYKOLA TYS

Ukrajina je sve greške gostiju kažnjavala i nastavila sjajan niz. Ovo im je šesti međusobni meč u kojem su savladali Srbiju i prekinuli su niz gostiju od osam utakmica bez poraza.

80.min Kontra Srbije koju je upropastio Dušan Tadić.

75.min 5:0 Konopljanka uzeo loptu na sredini terena, niko mu nije izašao u udarac i igrač Ukrajine postiže drugi gol.

70.min Posljednja izmjena u Srbiji. Darko Lazović mijenja Luku Jovića. Kovalenko mijenja Stepanenka u domaćem timu koji je usporio ritam zadovoljan visokim vođstvom.

66. min– Izmjena u Ukrajini. Kravec ulazi u igru umjesto Jeremčuka.

59.min– Druga izmjena. Fejsa mijenja Ljajića.

58.min 4:0 – Sjajna akcija Ukrajine koja je izbacila kompletnu odbranu i Jeremčuk je pogodio za 4:0.

57.min – Prvi pokušaj “orlova ” u nastavku. Nakon centaršuta Tadića, Mitrović pokušao ali je udarac bio lak posao za Pjatova.

53. min-Prva izmjena u timu Srbije. Mitrović ulazi umjesto Prijovića.

46.min 3:0 – Nastavljena utakmica. Bez promjena u timu Srbije. Odbrana gostujućeg tima je ostavila puno prostora Konopljanki, koji odličnim udarcem trese mrežu.

KRAJ 1. POLUVREMENA – Ukrajina nakon 45 minuta vodi 2:0 potpuno zasluženo golovima Viktora Cigankova u 26. i 28. minuti. Reprezentacija Srbije se nije najbolje snašla u novoj formaciji, napravila je velike greške u veznom redu gdje su lako gubili lopte, što je domaći tim kaznio. Sredinom prvog dijela domaći tim je imao još nekoliko šansi za gol. Napad “orlova” je bio potpuno odsječen.

35. min -“Orlovi” ne pronalaze rješenje za igru domaćih. Ukrajina još jednom zaprijetila ovaj put neprecizan je bio Zidčenko. Ukrajina traži penal nakon što je lopta pogodila u ruku Kolarova.

30.min –Ukrajina nastavlja sa pritiskom. Nova šansu imao je Konopljanka. Velika kriza u igri Srbije. Karavaev je još jednom sjajno šutirao a Dmitrović je u velikim problemima. Žuti karton je dobio Spajić (Srbija).

Foto EPA/MYKOLA TYS

28.min 2:0- Kolarov je izgubio loptu na sredini terena , a Viktor Cigankov sjajnim udarcem pogodio za 2:0 sa dvadeset metara.

26.min 1:0 Cigankov je iskoristio loše postavljanje u odbrani Srbije. Niko ga nije ispratio i igrač domaće selekcije šalje loptu u mrežu.

24.min – Raspoloženi Konopljanka sjajno šutirao Dmitrović siguran, zaustavio je opasan udarac.

21.min- Prvi žuti karton dobio igrač Srbije Nikola Milenković.

19.min – Drugi korner za “orlove” izborio je Mijat Gaćinović. Nakon ubacivanja golman Ukrajine Pjatov je bio nesiguran ali je sviran prekršaj u napadu.

17.min- Konopljanka pokušao udarcem iz daljine, bez opasnosti po Dmitrovića.

14.min- Nova šansa za goste. Filip Kostić je odlično ubacio loptu, a Prijović je u dobroj prilici izblokiran i izborio je prvi korner.

9.min-Prva prilika za Srbiju. Lopta je došla do Aleksandra Prijovića koji je pogodio vanjski dio mreže.

4.min- Ukrajinci veoma agresivni na startu utakmice. Domaći tim ima više loptu u posjedu .

1.min- Počeo je duel u Lavovu. Prvi su sa centra krenuli reprezentativci Srbije.

Pred utakmicu je bio minut ćutanja u pomen na Lenarda Johansona.

Stadion u Lavovu su polako puni, očekuje se da bude pun za ovaj duel kvalifikacija, pa će domaći tim koji je i vodeći tim u grupi imati ogromnu podršku. Ukrajina je trenutno prva sa četiri boda, dok je Srbija remizirala protiv Portugala na gostovanju.

Igrači obje selekcije izašli su na zagrijavanje, a temperatura u Lavovu je prijatnih 21 stepen

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić napravio je veliko iznenađenje u sastavu za meč protiv Ukrajine.

Foto FSS
Foto FSS

“Orlovi” će naime igrati sa dva napadača, ali će umjesto dosadašnjeg startera Aleksandra Mitrovića, u špicu napada uz Luku Jovića igrati Aleksandar Prijović. Mitrović se žalio na povredu pa je odlučeno da ne rizikuje.