PREKINUT POBJEDNIČKI NIZ Izviđač u Ljubuškom slavio u derbiju protiv Leotara

Rukometaši Leotara poraženi su u okviru 19. kola Premijer lie BiH u Ljubuškom od ekipe Izviđača.

RK Leotar - RK Sloboda

Izviđač je bio bolji rezultatom 31:25.

Domaći su koncentrisanije krenuli u meč i uspostavili dominaciju od starta meča. Igrali su odličnu odbranu što je gostima iz Trebinja predstavljalo veliki problem. Rezultat nakon 30 minuta utakmice glasio je – 16:11.

Izviđač gdje je stao u prvom nastavio je u drugom poluvremenu, pokušao je Leotar da se primakne i prišao je na -3, ali ipak domaćini su uspjeli da povežu nekolike odbrane i stignu do sigurne prednosti i mirno privedu meč kraju.

Ovim porazom su Trebinjci prekinuli fantastičan niz od 5 uzastopnih poraza koji su zabilježili u prethodnom periodu.

Izviđač se ovom pobjedom učvrstio na čelu tabele, dok je Leotar na četvrtoj poziciji