JOKIĆ PONOVO NAJBOLJI Srpski centar loše počeo, a onda spasio Nagetse

U vrlo neizvjesnoj završnici Denver Nagetsi su porazili Los Anđeles Kliperse rezultatom 103:100, a Nikola Jokić je bio najbolji akter meča.

Srpski centar je šesti put u karijeri imao 20-20 utakmicu, postigao je 26 poena uz čak 22 skoka koje je uhvatio pod obručima.

Nije blistao u procentima šuta Jokić, pogodio ih je tek devet iz 24 pokušaja iz igre, ali je ipak bio prelomni faktor trijumfa svog tima.

A mogao je ovo biti jedan od većih užasa ove sezone Denvera koji je vodio 18 poena razlike u trećem periodu i u istom dijelu utakmice izgubio vođstvo.

Nakon uvodnog egala u prvoj četvrtini, Nagetsi su uspeli da se odlijepe već tokom druge i sa devet poena prednosti odu na poluvrijeme. Na startu trećeg kvartala je vođstvo raslo, dugo je bilo dvocifreno i pretilo da ode preko 20 poena, kada su Klipersi upalili motore i na oko tri minuta do kraja tog dela utakmice uspeli da se vrate.

Imala je ekipa iz Los Anđelesa i vođstvo od sedam poena nakon zakucavanja Kofija što su bili prvi poeni posljednje dionice, kada se izuzetno loše pisalo momcima Majkla Melouna.

Ipak, Džoker i Nagetsi su uspeli da se izvuku i ostvare izuzetno važnu pobjedu za dalji tok sezone.

Nikola Jokić je pored 26 poena i 22 skoka imao i osam asistencija te mu je malo falilo da dođe do novog tripl-dabla, a napravio je i dvije blokade. Poenterski ga je pratio Vil Barton sa 17 poena, Devon Rid je imao 15, a Ostin Rivers i Monte Moris po 12. Erik Bledso i Brendon Boston su na drugoj strani bili najbolji sa po 18 poena.