Jokić prešao 9.000 poena: Oklahoma savladala lošu ekipu Denvera, povratak Bogdanovića u porazu Atlante (VIDEO)

Nikola Jokić je prešao granicu od 9.000 poena u NBA ligi, a to je učinio u meču koji će svi u Denveru željeti što prije da zaborave.

Nagetsi su poraženi u Oklahomi sa 108:94, a razlog njihovog neuspjeh aleži u činjenici da su imali veoma loš šut iz igre (39,3%), te da je domaći tim ostvario 21 skok više.

Srpski centar je sa 13 poena bio najefikasniji u gostujućem timu sa 13 poena (4/5 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), a tako je ukupnu cifru za dosadašnjih sedam sezona u NBA ligi povećao na 9.004.

Pored toga za nepunih 25 minuta igre stigao je do sedam skokova, tri asistencije i dvije blokade.

Aron Gordon i Ostin Rivers su ubacili po 12, dok je Monti Moris ubacio 10 poena, a trener majk Meloun je odlučio da kompletnu posljednju četvrtinu odigra sa drugom petorkom, međutim to nije donijelo rezultat.

Kod Tandera Aleksej Pokuševski je susret završio bez koša uz po jedan promašaj za dva i tri poena, a za 12 i po minuta igre od statističkih podataka upisao je skok i ukradenu loptu.

Šej Gildžis-Aleksandar je bio sjajan ostvarivši tripl dabl od 27 poena, 11 skokova i 12 asistencija, Darius Bejzli je imao dabl dabl od 17 poena i 11 skokova, Lugenc Dort je postigao 15, Džeremaja Robinson-Erl i Džoš Gidi po 14, a Derik Fejvors 10 poena.

Bogdan Bogdanović se oporavio od povrede skočnog zgloba i vratio se na parket u porazu Atlante od Orlanda rezultatom 98:104.

Srpski košarkaš je igrao nepuna 22 minuta, a pauza je ostavila traga: ubacio je šest poena (1/4 za dva, 1/5 za tri), te je imao dva skoka uz isto toliko asistencija i ukradenih lopti.