Jokić VODIO Denver do nove pobjede, SEDAM POENA Pokuševskog (VIDEO)

Gostujućom pobjedom od 109:82 protiv Majamija ekipa Denvera je nastavila da se približava vodećim timova Zapadne konferencije NBA lige.

Nikola Jokić je navijače Nagetsa i kompletnu javnost navikao na odlične partije, a tako je bilo i ovog puta: za 34 minuta igre postigao je 21 poen (8/8 za dva, 1/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 11 skokova, tri asistencije, blokadu i samo jednu izgubljenu loptu.

Iako je imao svega tri dodavanja Džoker je opet izveo svoju specijalnost,upošljavanje poput kvoterbeka.

Majkl Porter Džunior je postigao 17 poena, Džamajkl Grin je stigao do svog prvog dabl dabl učinka sa 15 poena i 10 skokova, Džamal Marej se zaustavio na 14, Pol Milsap je ubacio 11, a Vil Barton 10 poena.

U poraženom timu Kendrik Nan je postigao 17, Bam Adebajo 15, a Prisius Ačiuva 10 poena.

Oklahoma Siti je stigla do trijumfa protiv Feniksa u gostima rezultatom 102:97, a Aleksej Pokuševski je za 22 minuta i 25 sekundi provedenih na parketu imao postigao sedam poena (2/4 za dva, 1/4 za tri), a imao je četiri skoka, dvije asistencije, tri blokade, te po jedne ukradene i izgubljene loptu.

Boban Marjanović je igrao minut i po u porazu Dalasa od lidera “Zapada” Jute u Solte Lejk Sitiju (116:104), a ostvario je jedan skok.

Rezultati: Šarlot – Indijana 106:116, Klivlend – Detroit 122:107, Orlando – Sakramento 107:121, Atlanta – Bruklin pp 128:132, Majami – Denver 82:109, Filadelfija – LA Lejkers 107:106, Toronto – Milvoki 108:115, San Antonio – Boston 110:106, Nju Orleans – Vašington 124:106, Feniks – Oklahoma 97:102, Juta – Dalas 116:104, Golden Stejt – Minesota 123:111.