JUVENTUS NA KOLJENIMA Šampion Evrope demonstrirao silu na "Stenford bridžu"

Aktuelni šampion Evrope, Čelsi, do nogu je potukao Juventus. Plavci su na "Senford Bridžu" pobijdili "Staru damu" sa visokih 3:0.

U 25. minutu Čelsi je došao do prednosti. Trevoh Čaloba je postigao gol za “plavce” nakon što je pokupio odbitak. Fudbaleri Juventusa su odmah pohitali ka sudiji Jovanoviću, jer su smatrali da se lopta odbila od Ridigerove ruke. Ipak, VAR je provjerio odluku srpskog sudije, a gol je priznat.ž

U drugom dijelu, u 56. minutu Česli stiže i do drugog pogotka. Loša intervencija De Lihta prethodila je golu, koji je poslije centaršuta sa desne strane prebacio loptu glavom na drugu stativu, pravo na nogu Risu Džejmsu, koji je snažno šutirao i zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije Prelijepa akcija Čelsija na malom prostoru, Loftus Čik je dao odličan pas, a Hadson Odoi pogodio poslije njegove asistencije. Plavci su na koljena bacili goste iz Torina.

Zanimljivo je bilo i u Bernu gdje su Jang Bojsi i Atalanta odigrali nerješeno 3:3 dok je Sevilja sa 2:0 pobijedila Volsburg.

Pored Bajerna i Juventusa i nakon petog kola plasman u nokaut fazu osigurali su Čelsi i Mančester Junajted.

Čelsi – Juventus 3:0

Dinamo Kijev – Bajern 1:2

Viljareal – Mančester Junajted 0:2

Barselona – Benfika 0:0

Lil – Salzburg 0:0

Malme – Zenit 1:1

Sevilja – Wosburg 1:0

Jang Bojs – Atalanta 3:3