JUVENTUSU NIJE POMOGAO NI VAR Nezaustavljivi Atletiko slavio protiv "Stare dame", preokret Sitija protiv Šalkea

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su Juventus rezultatom 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampona dok je Šalke na domaćem terenu izgubio od Mančester Sitija sa 3:2.

Dva puta je VAR pomogao Juventusu, prvo u 27. minutu, nakon kontakta De Šilja i Djega Košte. Iako je prvo pokazao na bijelu tačku, sudija Cvajer je nakon “konsultacije” s VAR tehnologijom izvukao prekršaj na rub šesnaesterca.

Atletiko Madrid je u 70. minutu došao do pogotka golom Morate. Međutim, i ovaj put VAR tehnologija je bila na strani Juventusa i poništila pogodak s obzirom da je napadač Atletika prije udarca napravio preršaj.

Furioznu igru u nastavku Atletiko je krunisao golom u 78. minutu. Nakon kornera s desne strane i gužve u šesnaestercu Juventusa najbolje se snašao Himenez i poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije rezultat je bio 2:0. Grizman je ubacio sa desne strane, Mandžukić je intervenisao u odbrani ali je poslao loptu na nogu Godina, koji se sjajno snašao i iz teške situacije pogodio mrežu Juventusa.

Šalke 04 Mančester Siti 2:3

Fudbaleri Mančester Sitija došli su u vođstvo golom Aguera u 18. minutu. Potom je, nakon dva dosuđena penala, Šalke stigao do preokreta. Oba puta precizan je bio Bentaleb, prvo u 38, a potom i u 45. minutu.

Izjednačio je Siti preko Sanea u 87. minutu, a Sterling je postavio konačnih 2:3 u 90. minutu.

Revanš mečevi su na rasporedu 12. marta.