Kad je Kristijano to uradio, on se nije ni rodio: Čudo od djeteta je prvi igrač poslije Ronalda kojem je jedna stvar pošla za nogom

Turski reprezentativac i fudbaler Real Madrida Arda Guler je sve oduševio golom na Evropskom prvenstvu protiv Gruzije, a tim pogotkom je postao prvi tinejdžer koji je zatresao mrežu na kontinentalnoj smotri poslije Kristijana Ronalda.

Arda Guler

Ofanzivac Real Madrida Arda Guler postigao je prelijep gol za Tursku protiv Gruzije u prvom meču grupe F.

Turci su poveli fantastičnim golom, Gruzija je izjednačila i na poluvremenu je bilo 1:1. A onda je u drugom poluvremenu na scenu stupilo čudo od djeteta Arda Guler. Devetnaestogodišnji igrač Real Madrida postigao je prelijep gol.

U 65. minutu je sa desne strane krenuo da ulazi ka kaznenom, a onda se namjestio na udarac. Lijevom nogom je pogodio gornji lijevi ugao i postigao najljepši gol turnira, piše Sportal.

Golman Gruzije Mamardašvili nije imao šanse, te je mladi Turčin postao prvi tinejdžer koji je zatresao mrežu na kontinentalnoj smotri poslije Kristijana Ronalda, koji je to učinio davne 2004. godine, kada se Guler nije ni rodio!