(FOTO) KAKAV EL KLASIKO Belingem u nadoknadi donio veliku pobjedu Realu i titulu

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu sa 3:2 poslije velikog preokreta u 299. "El klasiku".

Gundogan i Belingem

Madriđani su slavili u 32. kolu Primere, te sada imaju čak 11 bodova više u odnosu na Barsu, čime je praktično riješena šampionska trka.

Heroj Madriđana je Englez Džud Belingem, strijelac pogotka za pobkedu u 91. minutu.

Počelo je sjajno po Barselonu. Poveli su Katalonci posloke samo šest minuta. Rafinja je izveo korner sa desne strane i poslao loptu na drugu stativu gdke je Andreas Kristensen u skoku nadvisio Krosa i postigao pogodak. Prethodno je golman Reala Lunjin loše reagovao i dozvolio da ga lopta preleti u petercu.

Nije primljen pogodak poremetio domaćin. Posloke samo dva minuta Vinisijus je bio u šansi, ali se rezultat nije promokenio, a ni Ter Štegen nije morao da reaguje, jer je lopta otišla preko gola.

To je bio samo nagovkeštaj izjednačenja Madriđana. Iskusni Lukas Vaskez prošao je po desnoj strani u 17. minutu, prevario Žoaa Kansela i stuštio se u kazneni prostor gdje ga je faulirao mladi štoper Barse Kubarsi, a sudija Sezar Soto Grado pokazao na „bijelu tačku“.Odgovornost je preuzeo Vinisijus i zatresao mrežu Katalonaca.

Vinisijus
Rafinja i Toni Kros

Nakon pola časa igre bukvalno su centimetri dijelili Barsu od novog vođstva. Rafinja je izveo korner sa desne strane i poslao loptu direktno ka golu, nju je petom zakačio Jamal, a golman Reala Lunjin reagovao u posljednji čas i na gol-liniji zaustavio loptu. Gledao se VAR poslije koga je utvrđeno da pogotka nema.

Nastavio je Jamal da blista. Dva puta je prošao Kamavingu kao da je trka „Ferarija“ i „Fiće“, a Francuz morao da ga sačuva rukama i dobije žuti karton.

Problem za Barsu nastao je na samom kraju prvog dijela kada se povrijedio Frenki de Jong zbog čega je morao da napusti igru, a umjesto njega na teren uđe Pedri.

Ćavi je mijenjao i na startu druog dijela. Umjesto Kristensena u igru je ušao Fermin Lopez.

Nastavio je Jamal i početkom drugog poluvremena da bude opasan po Real i odmah uputio udarac, a Lunjin upisao novu intervenciju. Nekoliko minuta kasnije u šansije je na drugoj strani bio Vinisijus, ali gola nije bilo.

Nije ovo bilo veče Roberta Levandovskog. Izveo ga je iz igre Ćavi u 64. minutu, a umjesto njega na teren poslao Ferana Toresa. Izašao je i Rafinja, a u igru ušao Žoao Feliks.

Izmjene su se isplatile „blaugrani“ u 69. minutu. Fantastični Jamal je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, Lunjin samo odbio loptu pravo na nogu Ferminu Lopezu, a dijete Barse donelo Kataloncima novo vođstvo, pišu Sportske.net.

Nije trebalo dugo lideru na tabeli da uzvrati. Nastala je erupcija oduševljenja na “Bernabeu” u 73. minutu kada je Vinisijus uputio centaršut lijevom nogom i na drugoj strani pronašao Lukasa Vaskeza koji je umakao Kanselu i matirao Ter Štegena.

Ogromnu šansu da donese potpuni preokret Realu imao je Vinisijus u 78. minutu kada je poslije dodavanja golmana Lunjina pretrčao rivale i krenuo kao Ter Štegenu, ali je njemački čuvar mreže uspio da odbrani njegov udarac iz blizine.

Posjlednji udarac večeras zadao je Real i to Džud Belingem Igrao se 91. minut kada su Madriđani napali preko Brahima Dijaza koji je prošao po sredini i odložio loptu na stranu do Vaskeza, koji je uputio loptu u kazneni prostor Barse, ona je došla do Belingema, a ovaj “pocijepao” mrežu Barse.