KAKAV PREOKRET Dinamo "prosuo" ogromnu prednost i ispao u Ligu konferencija

Fudbaleri Dinama iz Zagreba izgubili su rezultatom 4:1 u Pragu od Slavije u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope i poslije 3:1 iz prvog meča, eliminisani su iz drugog po jačini evropskog takmičenja, pa će na jesen nastupati u Ligi konferencija.

Igrači Dinama

Djelovalo je da je Dinamo jako blizu Ligi Evrope posle 3:1 sa “Maksimira”, ali je u revanšu uslijedio šok.

Sparta je već u drugom minutu prepolovila prednost Dinama preko Haraslina, da bi u 24. minutu Sorensen povisio na 2:0 i uveo ovaj meč u potpuni egal.

Držao se Dinamo i na sve načine odbijao napade praške Sparte, ali nije bilo pomoći u 67. minutu kada je Veljko Birmančević asistirao Panaku, a ovaj ubacio loptu u mrežu za ogromnih 3:0.

Marko Baturina je četiri minuta kasnije donio radost Zagrepčanima pošto je postigao gol i izjednačio ukupan rezultat, ali je ta radost bila kratkog daha,

Nigerijac Viktor Olatunju je u 87. minutu postigao pogodak i postavio konačnih 4:1, ukupno 5:4, što je označilo kraj Dinamovih snova i o eventualnom plasmanu u Ligu Evrope, navodi Sportal.

Nikako nije Dinamo imao ni sreće, a ni pameti u ovom kvalifikacionom ciklusu. Prvo su iz kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisani na nevjerovatan način, kada su primili dva gola u nadoknadi vremena od AEK-a iz Atine, a sada su i protiv šampiona Češke ispustili veliku prednost.