KAKAV PREOKRET Zverev gubio 1:4, pa izborio finale

Aleksandar Zverev je drugi finalista Mastersa 1000 u Sinsinatiju. On je nakon velikog preokreta savladao Stefanosa Cicipasa 2:1(6:4, 3:6, 7:6).

Zverev je odlično igrao u prvom setu i prvi je došao do brejka u petom gemu, što mu je bilo dovoljno za prvi set.

Nijemac je i na startu drugog osvojio gem, a onda je Grk digao nivo igre svjestan da nema šta da izgubi. Zverev je imao 2:0, ali nakon toga nije uspijevao ništa da pogodi. Cicipas to koristi, te pravi preokret i osvaja pet gemova, a zatim dolazi i do izjednačenja.

Grk je imao 4:1 u odlučujućem setu i činilo se da će sigurno u finale. Pri rezultatu 5:4 je servirao za meč, ali mu ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Zverev je iskoristio bolji psihički moment nakon što se vratio odigrao je odlično u završnici i kaznio grčkog tenisera, te ga  dobio nakon što je bio bolji u taj brejku 7:4.

Zverev će u finalu igrati protiv Rubljova.