KAKVA DRAMA Fernandez pogodio nemoguće i srušio Panatianikos (VIDEO)

Košarkaši Panatianikosa zakomplikovali su plasman u TOP 8 fazu Evrolige, nakon što su doživjeli poraz od Real Madrida 73:74, dok je Makabi zadržao šanse za mjesto koje vodi u narednu fazu trijumfom nad Gran Kanarijom.

FOTO EVROLIGA

U dramatičnoj završnici grčki tim je izgubio bukvalno u posljednjoj sekundi, kada je šut za tri poena pogodio Rudi Fernandez za pobjedu šampiona Evrope i to iz gotovo nemoguće pozicije.

Panatianikos je sjajno krenuo u duel protiv Real Madrida pa je nakon deset minuta igre imao plus 18 (32:14). Dvocifrenu prednost su držali sve do 35. minuta (71:60).

A onda je uslijedio nevjerovatan pad u igri atinskog kluba. Četiri minuta domaći nisu uspjevali da postignu koš pa je Real prišao na samo poen zaostatka 71:70. Lengford je svojim poenima napokon prekinuo crnu seriju Panatianikosa, ali je zatim pri rezultatu 73:71 šutirao u ranoj fazi napada i omogućio gostima napad. Fernandez je pogodio za tri poena i pobjedu.

U timu Reala Valter Tavarez je imao 14, a Fernandez poena manje (za tri šutirao 3/7 ali je pogodio najvažniji šut). U Panatianikosu Lengford i Kalates su imali po 14 poena. U posljednjem kolu Panatianikos dočekuje Budućnost i ima šansu da ipak ovjeri plasman u TOP 8.

Makabi je u drugom meču deklasirao Gran Kanariju 90:55. Aleks Tajus je ubacio 20, a Skoti Vilbekin 12 poena za Izraelce, dok je u španskom timu jedini dvocifreni bio Di Džej Strouberi sa 11 poena.