KAKVA DRAMA Debitant Jagodić-Kuridža donio pobjedu Srbiji

Srbija je nakon drame savladala Letoniju 101:100 i tako uspješno počela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Ključni poen postigao je Marko Jagodić Kuridža, debitant u timu, a "Orlovi" su izdržali sjajan šut Letonije za tri poena.

Srbija je premekano ušla u duel protiv Letonije, ostavljali su puno prostora gostima koji su sve to odlično iskoristili i bili maksimalni u šutu za tri poena. Gosti su u prvoj četvrtini ubacili čak 33 poena i u tom periodu razigrali svoje strijelce.

Letonci su nastavili u istom ritmu i imali su u drugoj četvrtini dva puta prednost po sedam poena, ali je Srbija uspijevala da se vrati.

U trećoj četvrtini Srbija je odlično zaigrala u odbrani i to joj je donijelo preokret. Međutim odličan šut za tri poena je pomogao gostima da odbiju taj napad, pa su „orlovi“ u posljednju četvrtinu ušli sa tri poena viška.

Međutim, na startu posljednjeg dijela gosti su napravili seriju 8:0 i preuzeli vođstvo. Imali su Letonci opet plus 7, a Srbija je uspjela da se vrati; u tom periodu je odličan bio Nemanja Dangubić.

U tom periodu su i sudije sa nekoliko odluka iziritirale domaće navijače i igrače koji su izvukli posljednji atom snage pa su uspjeli da dođu do izjednačenja 96:96. Ušlo se u dramatičnu penal završnici u kojoj su košarkaši bili sigurni sa linije za slobodna bacanja, a Srbija je imala 11 sekundi za napad. Marko Jagodić Kuridža je zatim izborio prekršaj i pogodio bacanje za pobjedu dok je drugo namjerno promašio.

U timu Srbije najefikasniji je bio Miloš Teodosić koji je ubacio 21 poen, dok je Lomaž u selekciji Letonije ubacio 33 poen.