KAKVA DRAMA Srbija u polufinalu, jača od rivala i publike

Srbija je u polufinalu Svjetskog prvenstva. Nakon velike borbe savladale su u Gljivicama domaćina Poljsku sa 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 23:25, 16:14 ) i to nakon preokreta. Domaći tim je nošen bučnom publikom odigrao odličan meč ali nije uspio da dođe do pobjede.

Poljska je u prvom setu iznenadila Srbiju. Odbojkašice selektora Danijela Santarelija su prve došle do značajnije prednosti. Povele su 14:11, ali je zatim domaći tim podigao nivo igre. Proradio je blok Poljske, uz bnolji prijem zaustavile su napade Srbije i onda napravile preokret. Prvo su izjednačile a onda u finišu prvog seta se odlijepile došle do tri poena viška koje su krunisale osvajanjem ovog perioda (25:21).

Srbija je krenula mnogo agresivnije u drugom setu preko Brankice Mihajlović je povela 4:0, zatim je imala 11:5 ali se domaće odbojkašice nisu predavale. Srpkinje su imale sedam poena viška, a Poljska je opet se vratila. Greške Brankice Mihajlović u finišu su donijele da domaće odbojkašice dođu do samo dva poena zaostatka (19:21). Ipak dva tajm auta selektora Santarelija su donijela izjednačenje (25:21).

Treći set je donio ogromnu borbu i veliku borbenost obe selekcije. Bukvalno se “ginulo” za svaki poen. Poljska je napokon pala u koncentraciji u finišu ovog perioda. Vezali su četiri greške i Srbija se odlijepila i došla do vođstva 2:1 (25:19). U tim momentima odgovornost je preuzela Tijana Bošković.

U četvrtom setu napokon je proradio servis Srbije. Blokom Tijane Bošković došle su do 12:8. Uz veliku podršku navijača domaće odbojkašice su prišle na 11:13. Međutim, Jovana Stevanović i Brankica Mihajlović su sa dva bloka donijela novu prednost i poene za 17:12. Imala je ekipa selektora Santarelija 23:19 i nije uspjela da prelomi meč. Poljakinje su napravile seriju 6:0 i izjednačile.

Strašna partija je nastavljena i u petom setu. Velika borba, mnog dobrih poteza je viđeno u ovom periodu. Poljska je prva došla do prednosti 9:7, međutim u tim trenucima proradila je Tijana Bošković. Uzvratila je na drugoj strani Magdalena Stišijak koja je imala čak 39 poena. Buša je zatim servirala na meč loptu i došlo je do izjednačenja.