KAKVA DRAMA U MADRIDU Majstorije Mbapea nisu dovoljne za PSG, ipak je Benzema večeras kralj (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Real je na Santjago Bernabeu pobijedio PSG sa 3:1 dok je Siti nakon remija 0:0 protiv Sportinga otišao dalje.

Francuzi su došli prednosti u 39. minutu. Igrači Reala su izgubili loptu na polovini rivala, a gosti su vrlo brzo prešli u fazu napada. Nejmar je sjajno iz prve pronašao Mbapea koji je pobjegao odbrani kraljevskog kluba i onda pogodio bliži ugao Kurtoinog gola. Za Kilijana Mbapea ovo je bio 27. gol u Ligi šampiona.

Bio je ovo konačan rezultat prvog dijela, a i u nastavku je PSG prijetio iako je Real imao posjed na svojoj strani. U 55. minutu poništen je gol Kilijanu Mbapeu koji je naprabvo nešto što se rijetko viđa na fudbalskim terenima, teško je objasniti rijelima pa pogledajte sami:

A onda mat Reala u tri poteza, tačnije Benzeme. Prvo je natjerao Donarumu da pogriješi, a onda je sačekao povratnu loptu i pogodio za izjednačenje.

U 76. minutu sjajna akcija Reala, Modrić je pokazao da “ima oči na leđima” i da je još uvijek klasa, sjajno je pronašao Benzemu koji je matirao Donarumu.

Nisu gosti zadržali loptu ni 30 sekundi po polasku sa centra, a Benzema je ponovo strijlac. Lopta je iznenada došla do njega u šesnaestercu, a on je vrhom košpačke, sa desetak metara šalje u mrežu, za potpuni preokret.

Utakmica Mančester Siti – Sporting završena je bez pogodaka, 0:0, a Siti je zbog pobjede 5:0 u prvom meču, već davno osigurao plasman u četvrtfinale.