KAKVA DRAMA U SUPERKUPU EVROPE! Penal lutrija i NEOČEKIVANI HEROJ Liverpula, Francuskinja PONIŠTILA dva gola Čelsiju!

Fudbalski klub Liverpul osvajač je Super kupa Evrope. Ekipa Jirgena Klopa slavila je protiv Čelsija, nakon bolje izvedenih penala.

Rezultat na kraju utakmice bio je 1:1. A moglo je biti i drugačije, činilo se da je Liverpul u prvom dijelu izgledao bolje na terenu, a ipak, Olivije Žiru je doneo prednost “plavcima” u 36. minutu kada je prihvatio loptu u šesnaestercu i iskosa sa lijeve strane iz prve pogodio mrežu Liverpula.

Na samom početku drugog poluvremena, u 48. miniutu izjednačio je Mane na asistenciju Firminja, a onda je u produžetku, nakon akcije ova dva igrača i asistencije Firminja Mane pogodio za prednost LIverpula.

Dva su gola poništena Čelsiju zbog ofsajd pozicije, a pobjeda Liverpula “poništena” je golom Žoržinja sa bele tačke.

U penal seriji fudbaleri obje ekipe su bile sigurne sve do petog izvođača Čalsija, Tamija Abrahama. Njegov udarac odbranio je Adrijan koji je šansu dobio umesto povređenog Alisona.

Bila je ovo prva utakmica Super Kupa koju je sudila žena, Stefani Frapar. Frenk Lampard je poražen u prvoj borbi za trofej na klupi Čelsija, a Jirgen Klop nakon konačno osvojenog pehara sa Liverpulom i to onim najvrednijim Lige šampiona, sa svojom ekipom dolazi i do Super Kupa.