KAKVA DRAMA Zvezda na krilima Ivanovića slomila Asvel (VIDEO)

Crvena zvezda je nakon velike borbe savladala najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela Evrolige ekipu Asvela 73:67 i tako je došla do četvrte pobjede ove sezone. Ključna je bila odlična rola Nikole Ivanovića u posljednjoj četvrtini.

Zvezda je u prvoj četvrtini odigrala veoma dobru odbranu, pa su goste zaustavili na samo devet poena. Beograđani su uspjeli da nametnu svoj ritam, pogađali su neke šuteve i uspjeli su da prvi period završe sa vođstvom 18:9.

Međutim neke sudijske odluke na startu druge četvrtine vratile su francuski tim u igru. Domaćin je imao maksimalnih plus 13 (24:11) kada je uslijedio veliki pad u igri. Zvezda je ušla u nepotrebnu nervozu, uslijedile su greške u napadu i promašaji što je Asvel uspio da kazni i uhvati priključak. Do odlaska na odmor ekipa trenera Parkera je zaostatak spustila samo na poen.

Sličan scenario je nastavljen i u trećoj četvrtini. Zvezda je uspjela da se dobrim šutem za tri poena (Dobrić, Kalinić) odlijepi na 50:41 ali su onda uslijedili problemi. Asvel je opet uspio da se vrati i odličnim ofanzivnim skokom se vrati u meč.

Start posljednje četvrtine opet je pripao domaćem timu. Zvezda je podigla nivo odbrane, a zatim je uspjela da ubrza u napdu i ubaci nekoliko poena iz tranzicije. Kad je Simonović vezao trojke Beograđani su došli do dvocifrene prednosti. Seriju pogodaka nastavio je Nikola Ivanović pa je domaći tim došao do plus 15(63:48) a kucanjem Ostina Holisa otišli su na maksimalnih plus 17(67:50).

Asvel je pokazao koliko je nezgodan rival i nije se predao već je napravio seriju 12:0, a trener Dejan Radonjić morao da uzme dva tajm- auta. Ipak Nejt Volters je svojim poenima prekinuo crni niz i pogodio za važnu pobjedu. Tačku na meč stavio je Kalinić sa linije slobodnih bacanja.

Nikola Kalinić je bio najefikasniji u beogradskom timu sa 22 poena, dok je Nikola Ivanović dodao 14 ali većinu je postigao u posljednjoj četvrtini kad se meč lomio.