KAKVO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Sudar Mesija i Ronalda, prekid u Parizu, eliminacija Mančester Junajteda

Kakvo veče u Ligi šampiona! Eliminacija Mančester Junajteda, sudar Mesija i Ronalda i prekid u Parizu zbog rasizma.

Fudbaleri Juventusa deklasirali su u gostima Barselonu sa 3:0 u utakmici posljednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

U sudaru dva najbolja igrača planete, Lea Mesija i Kristijana Ronalda, prvog poslije dvije godine, sedam mjeseci i dva dana, a možda posljednjeg u njihovim karijerama, uspješniji je bio Portugalac.

Juve je poveo poslije 13 minuta igre, kada je Ronaldo postigao gol sa bele tačke.

Nisu gosti mnogo čekali za drugi gol.

Lijepa akcija ekipe iz Torina, efektno je završava Veston Mekeni u 20. minutu.

Novi penal za Juventus dosudio je VAR u 50. mintu, a ponovo je bio siguran Ronaldo.

Imala je Barselona svoje prilike, preko Mesija i Grizmana, ali je Điđi Bufon pokazao da je i dalje klasa.

Juventus je postigao i četvrti gol, Leonardo Bonuči je zatresao mrežu u 75. minutu, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

U drugom meču grupe, kijevski Dinamo savladao je Ferencvaroš sa 1:0.

U narednu fazu ide Juventus sa prvog mesta, kao i Barselona sa drugog.

Dinamo će igrati u Ligi Evrope, dok se od Evrope oprašta Ferencvaroš.

Osim ispadanja Mančester Junajteda zbog poraza od Lajpciga, ovo veče će ostati zapamćeno po prekidu u Parizu, i to ni manje ni više već zbog ispada sudije.

IAN SPENCER LANGSDON/EPA

Scena kakva nikada do sada nije viđena u Ligi šampiona! Fudbaleri Pari Sen Žermena i Bašakšehira su usred utakmice napustili teren!

Neviđeni skandal se desio tokom utakmice, kada je četvrti sudija, Rumun Sebastijan Koltesku, nazvao Dembu Ba, napadača Bašakšehira, “crnim tipom”.

To je toliko razbjesnilo igrače oba tima, kao i stručne štabove, pogotovo Pjera Veba, pomoćnika u istanbulskom klubu, da su se ostrvili na arbitra, optužujući ga da je rasista.

Vebo je potpuno gnjevan pojurio ka sudiji i vikao:

“Zašto si mi rekao “negro” (crnac)? Zašto “negro?”

Drugi izvori kažu da je u tom ključnom trenutku pola klupe Bašakšehira skočilo da se buni zbog nedosuđenog prekršaja, a da je četvrti sudija rekao glavom Hateganu: “Izbaci crnca”.

Uglavnom, da se ne bi sve završilo samo na riječima, turski sastav je prvo izašao sa terena u 24. minutu, a solidarisali su se i fudbaleri Pari Sen Žermena, te je teren Parka Prinčeva ostao prazan.