KATASTROFA Košarkašice Srbije se borile za medalju i doživjele debakl

Evidentno je da je poraz u polufinalu Evropskog prvenstva od Litvanije i te kako ostavio posljedice na košarkašice Srbije do 20 godina, koje su u meču za treće mjesto više nego ubjedljivo poražene od selekcije Španije s 36:94.

kosarkasice srbije u20

Već od starta meča je bilo jasno da košarkašice Srbije nemaju mnogo šansi na ovom duelu, prednost je bila dvocifrena nakon deset minuta košarke, da bi u drugoj dionici već došao određeni nagovještaj rezultatske katastrofe, piše Sportal.

Čak i kada se činilo da bi Španija mogla da spusti nogu sa gasa, Crvena furija to nije učinila, te je sa dvocifrenom razlikom Srbija izgubila svaku četvrtinu na ovom susretu.

Srbija je takmičenje završila na četvrtom mjestu.

Niti jedna košarkašica Srbije nije bila dvocifrena. Najbliža tome bila je Dunja Zečević sa devet poena. Na drugoj strani je dominirala Džel Alarkon sa 21 poenom, a Klaudija Kontel je ubacila 13.