KATASTROFA SPLIĆANA Rijeka skinula Hajduk sa prvog mjesta

Fudbaleri Rijeke savladali su Hajduk 2:1 u derbiju 20. kola hrvatskog šampionata i preuzeli vrh tabele od današnjeg protivnika.

Naredno kolo oba tima čekaju sa jednakim brojem bodova s tim da Riječani imaju bolju gol razliku od dosadašnjeg lidera.

Aktuelni prvak Dinamo je treći sa četiri boda manje i sa utakmicom manje od prvoplasiranih konkurenata.

Zagrepčani su, podsjetimo, u prethodnom kolu poraženi od Lokomotive 0:3 kod kuće, u ovom su savladali Istru 1:0 pa su tako ostali na bliskom odstojanju od Rijeke I Hajduka.

A na “Poljudu”, umjesto fešte i novog slavlja ove sezone vrlo ambicioznih “Bilih”, gosti su u nedjelju uspjeli da preokrenu u drugom poluvremenu.

Splićani su poveli u 15. minutu golom Rokasa Pukštasa, kojeg je Marko Livaja udarcem glavom pogodio u leđa.

Hajduk je vodio poslije prvih 45 minuta, ali je u nastavku sve prosuo.

Prvo je Horhe Obregon spektakularnim golom u 55. minutu poravnao rezultat, a pobjedu Rijeci, kojoj je VAR u međuvremenu poništio jedan gol, doneo je Lindon Selahi strašnim golom u 62. minutu.

Rijeka 41, Hajduk 41, Dinamo 37( -1). Sluti na uzbudljivu šampionsku trku u Hrvatskoj.