KAZAHSTAN VODI PROTIV SRBIJE Kecmanović poražen od Kukuškina u maratonu

Kazahstan vodi protiv Srbije u četvrtfinalu Dejvis Kupa. Miomir Kecmanović poražen je od MIhaila Kukuškina sa 2:1 (6:7, 4:6, 6:7) u meču koji je trajao tri sata i 18 minuta.

Kecmanović je meč otvorio brejkom, a nakon toga jer poveo sa 2:0, međutim, Kukuškin je odmah u letvrtom gemu izjednačio na 2:2. Do kraja prvog seta oba igrača su uspjela sačuvati svoj servis, a Kukuškuin je slavio u taj brejku. Kazahstanac je prvi set riješio u svoju korist za sat I 16 minuta.

Kukuškin je u drugom setu stigao do brejka u trećem gemu za vođstvo od 2:1 I bio je u odličnoj situaciji jer je vodio sa 4:2. Međutim, Kecmanović je od tog trenutka zaigrao sjajno, izjednačio na 4:4, a onda još jednim brejkom stiogao do pobjede u ovom setu sa 6:4.

Sa ogrnom psiholođšklom prednošću srpski teniser je ušao u treći, odlučujući set. Poveo je Kecmanović sa 3:0 uz jedan brejk. Pri rezultatu 5:2 Kukuškin je servirao za ostanak u meču i smanjio na 5:3.

Kecmanović je u narednom gemu imao dvije meč lopte, ali ih nije iskoristio. Kukuškin je napravio brejk, izjednačio i odveo meč u taj-brejk.

U taj brejku je Kecmanović prvo imao dvije meč lopte, a onda je spasio četiri, ali ne i petu pa je Kukuškin došao do pobde rezultatom 13:11.

U drugom meču Novak Đoković će igrati protiv Aleksandera Bublika.