KECMANOVIĆ PROSUO POBJEDU Srbin eliminisan u prvom kolu Hertogenboša

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je takmičenje u singlu na ATP turniru serije 250 u Hertogenbošu, pošto je poražen u prvom kolu od domaćeg takmičara Talona Grikspora u tri seta 6:7(3:7), 7:6(9:7), 7:6(7:3).

Miomir Kecmanović

Priča toliko ponavljana u karijeri Miomira Kecmanovića. Generalno dobar meč, dolazak pred prag lijepe pobjede (ovog puta protiv 23. tenisera svijeta, 30 mjesta bolje rangiranog) i na kraju se sve prospe.

Imao je Kecmanović 1:0 u setovima. Imao je u drugom, koji je dva puta prekidan zbog kiše, prvo tri vezane brejk prilike za 4:3. Imao je šansu u taj-brejku koji je izgubio 9:7. A imao je i brejk prednosti i vođstvo 3:0 u trećem setu.

Tu prednost je momentalno izgubio i taj set je odlučen u taj-brejku. Koji je dobio Holanđanin 7:3 i zakazao okršaj sa Mekdonaldom. Amerikanac je izbacio drugog holandskog asa Van de Zandšulpa u tri seta 6:4, 4:6, 6:2.