KELN POVEO PA STAO Majnc izbjegao poraz

Fudbaleri Kelna i Majnca remizirali su rezultatom 2:2 (1:0), u meču 26. kola njemačke Bundeslige koji je odigran danas, bez prisustva pubike,

Sredinom drugog dela igre se činilo da će domaći ostvariti rutinsku pobedu, međutim, izabranici Ahima Bajerlorcera su uspeli da izbegnu poraz.

Na samom otvaranju domaći tim je stigao do vođstva. Štoper gostiju Musa Nijakate načinio prekršaj u svom šesnaestercu već u 5. minutu. Poslije pregleda VAR-a, sudija Gvido Vinkman je pokazao na bijelu tačku, a Mark Ut rutinski pogodio donji levi ugao gola Milera za vođstvo svoje ekipe.

Majnc je brzo uzvratio, međutim, Žan-Pol Boetijus je u 13. minutu propustio veliku šansu, kada je iz izgledne pozicije promašio čitav gol.

Sjajan centaršut Drekslera sa desne strane u gol je pretvorio Florijan Kajnc, koji je na drugoj stativi sačekao loptu i glavom je zakucao u protivničku mrežu, a sve se ovo dešavalo u 53. minutu.

Domaći su samo nekoliko trenutaka kasnije propustili priliku da preko Elijasa Skirija stave tačku na utakmicu, a kazna je stigla u 61. minutu, kada je Taivo Avoniji iz neposredne blizine samo postavio nogu i smanjio rezultat.

Potpun povratak u meč Majnca obezbedio je Kunde Malong u 72. minutu, nesvakidašnjim solo-prodorom kroz srce odbrane domaćih.

Keln je ostao 10. na tabeli sa 33 boda, dok Majnc zauzima 15. poziciju sa 27 bodova.