KIKS NORVEŠKE Sad se Turska pita oko Mundijala

Norveška je napravila veliki kiks u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Nisu uspjeli da savladaju Letoniju na svom terenu, pa je to iskoristila Turska koja je savladala Gibraltar kod kuće 6:0.

Uoči posljednje runde, Turska i Norveška imaju po 18 bodova i zauzimaju drugu i treću poziciju u grupi. Poen više i meč manje ima Holandija, koja bi potencijalnom pobjedom nad Crnom Gorom osigurala direktan put u Katar. Upravo je Holandija domaćin Norveškoj, dok Turska gostuje kod Crne Gore.

Strijelci za Tursku su bili Akturkoglu u 11. minutu,Dervišoglu u 38. i 41, Demiral u 65, Duršun u 81. i Muldur u 85. minutu.

Norvežani su inače postigli gol ali je na intervenciju VAR sobe on poništen Eljunusi je zatresao mrežu ali bez uspjeha.