KIŠA GOLOVA U LIGI KONFERENCIJA Dinamo napravio veliki korak ka prolasku dalje, Tadić krunisao svojim golom pobjedu Fenera

Završene su i preostale četiri utakmice osmine finala Lige konferencija.

Petković postiže gol

Dinamo Zagreb je savladao PAOK sa 2:0.

Reprezentativac Srbije i krilni fudbaler PAOK-a Andrija Živković je u 27. minutu imao prvu ozbiljniju priliku za goste kada je glavom zahvatio loptu, ali je bio zamalo neprecizan.

Deset minuta kasnije, Dinamo je poveo golom Bruna Petkovića! Svoj šesti gol ove sezone u Ligi konferencija Petković je postigao poslije velike greške Đonija koji je sa desne strane vratio loptu u sredinu i bukvalno poklonio loptu Petkoviću koji je pobjegao štoperima PAOK-a i iz dva pokušaja savladao golmana Kotarskog – 1:0.

Isti igrač je i duplirao prednost ”modrih” u 71. minutu poslije odlične akcije domaćih kroz sredinu, Baturina je majstorski pronašao Petkovića koji je izbjegao ofsajd, ušao u kazneni priostor i iskosa sa lijeve strane poslao loptu u mrežu za 2:0.

Velika uzbuđenja su viđena u Budimpešti gdje je Fiorentina savladala Makabi iz Haife sa 4:3.

Kiša golova u Budimpešti, gdje je izraelski Makabi iz Haife dočekao Fiorentinu. Tek što je utakmica počela, Fiorentina je povela. Igrao se drugi minut meča, Kajode je sa desne strane uposlio Enzolu, a ovaj savladao golmana Kajufa za 0:1.

Međutim, nije se dugo čekalo da tim iz Haife napravi potpuni preokret. Prvo je u dvanaestom minutu meča Abdulaj Sek doneo izjednačenje Makabiju poslije kornera sa desne strane, a za vođstvo se pobrinuo Kinda, koji je na asistenciju Mohameda pogodio za 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme, a Fiorentina je do izjednačenja stigla u 59. minutu meča. Poslije centaršuta sa lijeve strane, Enzola je na ivici kaznenog prostora primirio loptu i odmah proslijedio za Beltrana koji sa petnaestak metara, iskosa sa lijeve strane šalje loptu u suprotni ugao – 2:2.

Samo osam minuta je ostao na snazi ovaj rezultat, a onda brza akcija Makabija i snažan i precizan udarac Kalailija iskosa sa desne strane u suprotni ugao za 3:2!

Igralo se ”otvorenih karata” na obje strane, pa onda i ne čudi što je i Fiorentina brzo uzvratila – već u 73. minutu meča, kada je sa lijeve strane Biragi pronašao Mandragoru u sredini, a ovaj sa desetak metara poslao precizan udarac u donji lijevi ugao gola golmana Kajufa – 3:3.

Finiš meča je Makabi odigrao sa igračem manje na terenu, jer je od 81. minuta morao bez veziste Šoua koji je dobio dva žuta kartona, a Fiorentina brojčanu prednost koristi u nadoknadi vremena, kada je na dodavanje Bonaventure, majstorski reagovao Barak i sa nekih 12-13 metara pogodio lijevi ugao gola Makabija za konačnih 3:4!

Dodajmo još da je svih 90 minuta za Fiorentinu odigrao srpski reprezentativni štoper Nikola Milenković.

Fenerbahče je bez velikih problema savladao belgijskog predstavnika Rojal Union sa 3:0.

Sa  Dušanom Tadićem u startnoj postavi, Fener je u Briselu poveo poslije nepunih 20 minuta igre. Gosti su tada iznudili slobodan udarac sa desne strane uz desnu aut-liniju, na četrdesetak metara od gola. Čengiz Under ga je izveo, uputivši centaršut na ivicu peterca, a u gužvi koja se tu stvorila Sojunču spušta loptu za Batšuaija koji iz neposredne blizine pogađa mrežu – 0:1.

Kao da su se gosti zadovoljili tim minimalnim vođstvom, pa je to bio jedini šut Fenera u okvir gola, sve do 84. minuta, kada na dodavanje Edina Džeka, Džejden Ostervolde kreće u kontranapad i završava je na najbolji način za pobjedu ekipe iz Istanbula – 0:2!

Tačku je stavio Dušan Tadić iz jedanaestercva u nadoknadi vremena, pošto je prethodno jedan igrač domaćih igrao rukom u svom kaznenom prostoru – 0:3, izgleda da je ovaj dvomeč već riješen, pišu Sportske.net.

Servet – Viktorija Plzenj 0:0

Prvo poluvrijeme u Švajcarskoj nije donijelo mnogo zanimljivog sadržaja, ali je u nastavku Servet dominirao, stvarao šanse, dok je na drugoj strani Viktorija postala potpuno bezopasna, bez novih šuteva na gol. Imajući to u vidu, gosti iz Plzenja imaju mnogo više razloga za zadovoljstvo ovim rezultatom.