Đoković sjajno krenuo, a zatim doživio poraz

Roberto Bautista Agut je ostvario drugi vezani trijumf nad Novakom Đokovićm. Uspio je da savlada srpskog tenisera i u Majamiju i to nakon preokreta.  Bilo je 2:1, po setovima 1:6, 7:5 i 6:3.

Novak Đoković je odigrao sjajan prvi set i za samo 32 minuta ga je dobio sa 6:1. Srpski teniser je odigrao zaista sjajno. Svi segmenti njegove igre su funkcionisali na pravi način.

Udarci su imali potrebnu dubinu i jačinu, pogađao je vinere i napravio dva brejka nakon kojih je poveo 5:0. Španac je uspio samo da osvoji počasni gem, nakon kojeg je Đoković došao do prvog seta.

Odmah na startu najbolji teniser svijeta je došao do brejka i činilo se da će nastaviti u istom ritmu. Međutim, Bautista Agut je uspio da vrati brejk i izjednači, a zatim je u trećem gemu spasao čak tri brejk lopte.

Još jednu šansu srpski teniser je propustio u sedmom gemu kada je Bautista Agut ponovo uspio da spase gem na svoj servis. Nakon prekida zbog kiše Španac se bolje snašao i napravio je brejk te izjednačio na 1:1. Đoković je u drugom setu pokvario svoj prvi servis ispod 50 odsto.

Nakon sigurnog starta trećeg seta, Novak je u trećem gemu došao do dvije brejk lopte . Nije ih iskoristio i tu je psihički pao. Bautista to koristi i pravi brejk iako je srpski teniser uspio da spasi dvije ali ne i treću loptu. Donio je Đoković puno loših odluka u tim momentima.

Prvi reket svijeta je uspio da vrati zatim brejk ali je opet odigrao loše . Prvi servis je bio loš i to je Španac kaznio . Oduzeo je servis protivniku a zatim bio siguran za 5:2. Đoković kao da nije imao snage za dobre udarce i loše se kretao u polju. Na kraju je Španac sačuvao svoj servis, slavio sa 6:3 i prošao dalje.