(FOTO) EFES RAZVALIO ZVEZDU Crveno-bijeli doživjeli istorijski debakl u Istanbulu i ostavili Partizan bez plej-ina

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u posljednjem kolu regularnog dijela Evrolige od ekipe Efesa.

Teodosić i Džons

Turci su bili bolji rezultatom 100:55.

Ovim trijumfom, Efes je došao do plej-ina I tako eliminsao Partizan koji se nadao eventulnoj pobjedi izabranika Janisa Sferopuloa.

Početak meča je bio izuzetno nervozan i sa jedne I sa druge strane. Međutim kako je vrijeme odmicalo Efes je preuzimao primat u utakmici i počeo da uvećava prednost dobrom timskom košarkom, ali prije svega dobrim igrama Osmanija I Klajburna. Sa druge strane, crveno-bijele je držao Luka Mitrović koji je bio izuzetno raspoložen.

Druga dionica je u potpunosti pripala Efesu koji je u njoj išao i do najviše 16 razlike. Probudio se odlični Elajdža Brajant koji je zatrpavao koš ekipe Janisa Sferopulosa. Crvena Zvezda je čak za 20 minuta košarke imala 14 izgubljenih lopti, te krajnji rezultat nije bio ni pretjerano veliki – 45:31.

U nastavku poluvremena je postojao samo jedan tim, a to je bio Efes koji je potpuno demolirao goste iz Beograda. Kako je izgledao Efes u napadu bila je poezija za gledanje, dok su sa druge strane crveno-bijeli bili skroz pogubljeni.Elem pred kraj četvrtine, bili su u velikom problem jer je Miloš Teodosić isključen zbog konstatnog prigovora sa sudijama, što je njegov tim stavilo u još teži položaj pred posljednjih 10 minuta utakmice.

U posljednjoj četvrtini je Efes nastavio po svome, samljeo Crvenu zvezdu do kraja I tako obezbijedio plej-in Evrolige. U posljednjoj četvrtini viđena je čarka na terenu, kada je Tajrik Džons odgurnuo Branka Lazića, da bi se umiješao Džoel Bolomboj koji je stao u odbranu svog saigrača, da bi na kraju bili isključeni I Džons I Bolomboj.

Efes je ovom pobjedom eliminisao Partizan koji je očekivao potencijalni poraz ekipe Tomislava Mijatovića, ali se to nije desilo pa će Turci u plej-in.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima su bili Elajdža Brajant sa 26 poena i Derek Vilis sa 15 poena , dok su kod Crvene zvezde po 11 imali Mitrović, Gedraitis i Nedović.

Pred Crvenom zvezdom nakon završetka regularnog dijela ostaju izazovi u ABA ligi gdje će se u četvrtfinalu sastati sa ekipom Studnetskog centra.

TOK MEČA

Anadolu Efes – Crvena zvezda 100:55

37. minut Košarkaši Crvene zvezde očekuju kraj ove burne utakmice, a Efes nastavlja da gazi rivala.

33. minut Crvena zvezda nije postigla koš u posljednjih 10 minuta, dok Efes nastavlja u istom ritmu. Zvezda ima zaostatak čak od preko 40 razlike. Izbio je jedan incident u kojem je nakon gledanja snimka izbačen Bolomboj u Zvezdi i Džons u Efesu.

Kraj 3/4

30. minut Kakad debakl Crvene zvezde u Istanbulu, gube 32 razlike nakon 3 četvrtine, elem im je isključen i Miloš Teodosić, ako se nešto drastično ne promijeni ovo će biti jedna od najvećih blamaža u istoriji kluba.

26. minut Efes nastavlja da urniše Crvenu zvezdu. Baš crveno-bijeli večeras ne znaju gdje se nalaze.

23. minut Loš početak Zvezde u drugom poluvremenu, Efes lagano maršira ka pobjedi.

Kraj 2/4

20. minut Na kraju prvog dijela igre crveno-bijeli su malo angažovanijom odbranom vezali nekoliko poena i uspjeli da smanje veliki zaostatak koji su imali Turci.

17. minut Rastrčao se Efes i odmah stigao do osjetnije prednosti protiv Crvene zvezde koja ima veliki broj izgubljenih lopti. što Turci koriste i dižu prednost.

13. minut Odlično je krenuo Efes i poenima iz reketa ponovo pobjegao Zvezdi.

Kraj 1/4

10. minut Veoma loša košarka nakon prvih 10 minuta, Efes je evidentno nervozan zbog važnosti meča, ali i Zvezda je istom ritmu uprkos njihovoj rasterećenosti.

9. minut Odličan je Efes u ovim momentima, našli su napadački ritam i počeli da lome Zvezdu.

3. minut Tvrd i nervozan početak utakmice i sa jedne i sa druge strane. Efes ima prednost