Klipersi ubjedljivi protiv Kingsa, Bogdan kasno proradio

Košarkaši Klipersa su u svom Stejpls Centru stigli do pobjede protiv ekipe Sakramenta, na kraju je bilo 122:108.

Već polovinom prve četvrtine domaći su stekli dvocifrenu razliku koju su konstantno održavali, ali su gosti uspjeli najviše zahvaljujući Bogdanu Bogdanović da u dva navrata priću na “-5” tokom posljednje četvrtine, međutim nisu imali snage za preokret.

Srpski košarkaš je kasno proradio, u četvrtom periodu susreta je ubacio 15 od ukupno 19 poena (šut iz igre 13-5, trojke 7-1), a tome je dodao 3 ukradene lopte, 2 asistencije i skok.

Drugi Srbin u dresu Kingsa Nemanja Bjelica je bio poprilično indisponiran, utakmicu je završio sa 3 poena, 4 skoka, blokadom i ukradenom loptom, dok je najefikasniji u poraženom timu bio Di Aron Foks sa 21 poenom.

Ekipu Kingsa je svojim zakucavanjima doslovno uništavao Monrezl Herel, njegov učinak na kraju je bio 25 poena, 7 skokova i 2 asistencije, a još pet domaćih košarkaša je imalo dvocifren broj koševa.

Boban Maranović nije dobio šansu da zaigra, iako se zagrijavao, ali se veoma dobro zabavljao, glumio je hotlajn vezu,  dok je Miloš Teodosić i dalje van stroja zbog povrede.

U prvoj utakmici večerašnjeg programa najlošiji tim NBA lige u ovoj sezoni Klivlend je poslije velike borbe u gostima savladao Čikago sa 104:101.